Mem Koleji Telefon Numarası

Mem İletişim Hattı 0539 205 46 36

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

MEM Koleji'nde Eğitim

Öğretmen olarak yıllarca eğitim sektörü içerisinde yer almanın getirdiği tecrübe ile bir işletmeci anlayışıyla değil, eğitime özveriyle yaklaşan bir öğretmen gözüyle bakıyoruz. Sizlerin de bize olan güveniyle Şanlıurfa’da bir marka haline gelen MEM Eğitim Kurumları olarak, yenilenen kurumsal yapımız ve geliştirdiğimiz eğitim yöntemleriyle, kurs ve özel ders birikimimizi özgün okul sistemine uyarlıyoruz.

MEM Koleji'nde Eğitim

MEM Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’nde Eğitim 3 Kademeden Oluşur.

1. Kademe: 9. ve 10. Sınıflar

* 9. Sınıf öğrencileri oryantasyon için okul başlangıç tarihinden 1 hafta önce hafta içi yarım gün olmak üzere okula gelir. Bu süreçte öğrencilere okul kuralları, MEM’de eğitim anlayışı ve eğitim modeli anlatılır. Öğrencilere, arkadaşlarını ve öğretmenlerini tanıtmak amacıyla kahvaltı ve çeşitli etkinlikler düzenlenir.

• 10. Sınıflarda eğitimimiz okul açılış tarihinden 1 hafta önce başlar. Bu süreçte 9. sınıftaki önemli konuların tekrarı yapılır.

• Öğrencilerin kişisel olarak tanınması, hangi branşlara ilgi ve isteği olduğunun belirlenmesi ve başarı gösterdiği alanlar (Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Yabancı Dil, Spor, Müzik ve Görsel Sanatlar) doğrultusunda, öğrencimizi en iyi şekilde yönlendirmek ve rehberlik etmek en büyük amaçlarımızdan birisidir.

• 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine çok yönlü bir eğitim programı uygulayarak sosyal yeterlilik çerçevesinde etkin İngilizce eğitimi verilir.

• Cumartesi günleri ise ihtiyaçlar ve planlamalar dahilinde etütler, ek dersler, pekiştirmeler, soru çözümleri, tarama / deneme sınavları veya sosyal aktivite ve sportif faaliyetler ile değerlendirilir.

2. Kademe: 11. Sınıflar

• 11. Sınıflarda eğitimimiz okul açılış tarihinden 2 hafta önce başlar. Bu süreçte 10. sınıftaki önemli konuların tekrarı yapılır.

• Bu kademede Milli Eğitim müfredatının yanı sıra üniversiteye hazırlığın ilk aşaması yoğun bir şekilde başlar.

• 11. Sınıf öğrencimiz artık hangi alana yöneleceğinin kararını vermiş bulunur. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ya da Dil alanlarından birini seçmiş olduğu için okul saatleri içinde zorunlu 40 ders saatini tamamlar.

• Bu kademedeki 11. Sınıf öğrencilerimize yaptığımız tarama ve deneme sınavlarının sayısı artar. Çünkü öğrencimizin 12. sınıfa psikolojik ve akademik olarak hazır hale gelmesi hedeflenir.

3. Kademe: 12. Sınıflar

• 12. Sınıflarda eğitim haziran ve temmuz aylarını kapsayan süreçte 3 haftalık bir üniversiteye hazırlık programı ile uygulanır. Program, ağustos ayının başında tekrar başlar ve tüm sene boyunca devam eder. Uygulama yarıyıl tatilinde de 1 hafta devam eder.

• 12. Sınıf Öğrencilerimize her konu bitiminde tarama / ünite değerlendirme ve her hafta düzenli olarak TYT - AYT sınavları uygulanır. Sınavlar ve taramalar doğrultusunda öğrencilerimizin eksikleri öğretmenlerimiz tarafından belirlenir ve okul sonrası etütlerle giderilir.

• Öğrencilerimiz, okul dışı zamanlarda üniversite hazırlık programı kapsamında hafta için her gün 3 ders saati etüt almak zorundadır. Cumartesi, yarım gün üniversite hazırlık programı ile sınava hazırlık devam eder.

Tam Gün Eğitim %100 Okul - %100 Kurs

MEM Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi, değişen eğitim paradigmasına tam uyumlu şekilde öğrencilerimizi bir üst öğrenim kurumuna ve hayata hazırlama amacıyla Tam Gün Eğitim verir ve böylece okul - kurs - özel ders karmaşasına son vererek öğrencilerimizin tek bir çatı altında bütün ihtiyaçlarını karşılar.

• Hangi kademede olursa olsun okulda gerekli akademik eğitimi alan öğrencimiz ekstra özel ders ve başka bir kuruma ihtiyaç duymaz.

• Yazılı sınavlarının haricinde öğrencilerimize, her ay branş bazlı tarama sınavları uygulanır (Matematik, Türkçe, İngilizce, Fizik vb.).

Bu sınavlar ışığında öğrencimizin eksik olduğu konular öğretmenler tarafından belirlenir ve derse giren öğretmen tarafından okul sonrasında etüt ve destek program uygulanır.

İnternet üzerinden öğrencimiz ve velisi hangi konularda eksiği olduğunu görebilir.